Zapraszam do lektury

Blog

Na blogu piszę o moich pasjach, podróżach, o doświadczeniach prywatnych i zawodowych, o zdarzeniach, które mnie poruszyły, zainteresowały, rozbawiły, a szczególnie tych, których na pewno nie można zapomnieć.

prada

Duma i upokorzenie

Pani Joanna już na studiach prawniczych zwracała na siebie uwagę: wysoka, szczupła, blondynka o krótko ostrzyżonych włosach, powściągliwa w gestach, stanowcza w ruchach. Potrafiła jednym  spojrzeniem zmusić rozgadanych słuchaczy do uwagi.

himalayas

Rozmowa z himalaistą Adamem Bieleckim

T.D. Prawo i himalaizm mają coś wspólnego … Wszyscy się na nich znają. Czy zgodzisz się z taką tezą? Czy coś się  zmieniło w tej sferze po zimowej wyprawie narodowej na K2? 

Kórnik_Polonia_2016-12-21_DD_06-11_PAN

Dwa słowa o Działyńskich

Nazwisko Działyńskich od wieków nierozerwalnie związane jest z historią Polski, a szczególnie historią Wielkopolski i Poznania. Można powiedzieć, że jest wpisane w tą historię.

lubanski2

EURO 2020 oglądałem z Włodzimierzem Lubańskim.

Szczęście trzeba mieć. Zdarzyło się, że w czasie urlopu w Hiszpanii miałem wielką przyjemność i zaszczyt oglądać mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe razem z Włodzimierzem Lubańskim.

ski

Freestyle

Niezbyt rozgarnięty Forrest Gump lubił porównywać życie do pudełka czekoladek. Pan Andrzej uważał, że życie trzeba starannie przyprawić, jak befsztyk tatarski. – Kawał zmielonego  wołowego mięsa, sam w sobie jest niezbyt smaczny.

IMG_0029

Żeglarstwo

Na Mazury pierwszy raz przyjechałem latem 1976 roku z Pyniem i naszą wspólną koleżanką Iwoną. Spłynęliśmy kajakami Krutynią, rzeczką już wtedy bardzo znaną, ale jeszcze nie zadeptaną przez turystów.

Projekt bez tytułu

Zygmunt Działyński

Zygmunt Działyński. Od niego zaczęła się historia Działyńskich w Kórniku, który nabył w 1676 r.

obraz-male

Znaki czasu

Czas mi ucieka. Płynie coraz to szybciej i szybciej. Sprawdzają się słowa mojej mamy sprzed wielu lat, która ostrzegała, że tak właśnie będzie.

dreamstime_m_186943218

Wydawca

Byłem uczestnikiem Nadzwyczajnego Zjazdu . Jeśli ktoś spyta, czy warto uczestniczyć w takim wydarzeniu, to oczywiście moja oficjalna odpowiedź będzie brzmiała, że leży to w zakresie obowiązków każdego wybranego delegata...

IMG_6232

Narty

Jazda na rowerze, szczególnie wiosną, to wielka, ogromna przyjemność. Próbowałem biegać, ale mnie nie wciągnęło. Nudnawe i męczące dla stawów. Rowerek, którym w ciągu godziny robię mniej lub więcej 20 km, to stale zmieniający się za szybką okularów krajobraz, kolory i wrażenia.

1544271078279-2

Kiedy sukcesja jest sukcesem...

Rozmowa z Wojciechem Krukiem

Social Media

Przewiń do góry