Zapraszam do lektury

Blog

Na blogu piszę o moich pasjach, podróżach, o doświadczeniach prywatnych i zawodowych, o zdarzeniach, które mnie poruszyły, zainteresowały, rozbawiły, a szczególnie tych, których na pewno nie można zapomnieć.

prada

Duma i upokorzenie

Pani Joanna już na studiach prawniczych zwracała na siebie uwagę: wysoka, szczupła, blondynka o krótko ostrzyżonych włosach, powściągliwa w gestach, stanowcza w ruchach. Potrafiła jednym  spojrzeniem zmusić rozgadanych słuchaczy do uwagi.

himalayas

Rozmowa z himalaistą Adamem Bieleckim

T.D. Prawo i himalaizm mają coś wspólnego … Wszyscy się na nich znają. Czy zgodzisz się z taką tezą? Czy coś się  zmieniło w tej sferze po zimowej wyprawie narodowej na K2? 

Kórnik_Polonia_2016-12-21_DD_06-11_PAN

Dwa słowa o Działyńskich

Nazwisko Działyńskich od wieków nierozerwalnie związane jest z historią Polski, a szczególnie historią Wielkopolski i Poznania. Można powiedzieć, że jest wpisane w tą historię.

lubanski2

EURO 2020 oglądałem z Włodzimierzem Lubańskim.

Szczęście trzeba mieć. Zdarzyło się, że w czasie urlopu w Hiszpanii miałem wielką przyjemność i zaszczyt oglądać mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe razem z Włodzimierzem Lubańskim.

a-candle-g2e8d09536_1920

Zaduszki

Listopad zaczyna się co roku wspominaniem, tych, którzy odeszli. Piszę ten felieton w Hiszpanii. Tu, na andaluzyjskiej plaży, piaszczystym brzegu bezkresnego morza ludzie kładą wiązanki kwiatów, poświecone  pamięci tych, których morze zabrało.
dreamstime_m_89743271-małe

EU 261 Regulation

Był późny, listopadowy wieczór. W sali odlotów na lotnisku Ławica w Poznaniu panował niewielki, pandemiczny bezruch. Na tablicy informacyjnej pojawił się komunikat, że nasz samolot do Alicante ma 20 minut opóźnienia.
dreamstime_m_195816069-małe

Pitu pitu czyli umiar i takt

Na mojego służbowego maila wchodzi najczęściej korespondencja od przedstawicieli mediów, którzy mają takie czy inne pytania dotyczące naszej Izby. Zdarzają się jednak niespodzianki.
dreamstime_m_53476654

Na początku był chaos

W połowie stycznia zadzwonił do mnie kolega mecenas. Człowiek zacny i bywały, o nieskazitelnej opinii i niepodważalnym zawodowym dorobku. Właśnie zlikwidował swoją kancelarię i postanowił bezwarunkowo nie wracać do zawodu.

mundial-small

Znikające przesyłki kurierskie

Zakupy dokonywane w sieci stały się w bardzo krótkim czasie codziennością. Dziś w internecie kupuje się niemal każdy towar. Niedawno w czasie pobytu w Hiszpanii nabyłem w ten sposób mały element kabiny prysznicowej. Opłaciłem extra koszty za dostawę kurierską pięciodniową. Czekałem na nią ponad 3 tygodnie.

ski

Freestyle

Niezbyt rozgarnięty Forrest Gump lubił porównywać życie do pudełka czekoladek. Pan Andrzej uważał, że życie trzeba starannie przyprawić, jak befsztyk tatarski. – Kawał zmielonego  wołowego mięsa, sam w sobie jest niezbyt smaczny.

IMG_0029

Żeglarstwo

Na Mazury pierwszy raz przyjechałem latem 1976 roku z Pyniem i naszą wspólną koleżanką Iwoną. Spłynęliśmy kajakami Krutynią, rzeczką już wtedy bardzo znaną, ale jeszcze nie zadeptaną przez turystów.

Projekt bez tytułu

Zygmunt Działyński

Zygmunt Działyński. Od niego zaczęła się historia Działyńskich w Kórniku, który nabył w 1676 r.

obraz-male

Znaki czasu

Czas mi ucieka. Płynie coraz to szybciej i szybciej. Sprawdzają się słowa mojej mamy sprzed wielu lat, która ostrzegała, że tak właśnie będzie.

dreamstime_m_40444517

Radca prawny homofob

Zadzwonił do mnie znany poznański dziennikarz śledczy. Jako wieloletni rzecznik prasowy poznańskiej Izby utrzymuję mniej lub bardziej bieżące relacje z mediami.

Untitled 1 - mały

Polowanie na newsa czy sposób na Alcybiadesa?

Klasówka miała być przeprowadzona zgodnie z zasadami obowiązującymi w czasach pandemii: uczniowie zostali podzieleni na grupy i umieszczeni w osobnych, dobrze przewietrzonych salach. Miała się odbyć w piątek.

dreamstime_m_12773354 - małe

Reasumpcja felietonu

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem napisania felietonu na temat coraz modniejszej, mało eleganckiej postawy, z jaką zetknąłem się w ramach obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w jednym z większych polskich miast.

sylwia-bartyzel-m7HrMJJ0bW0-unsplash

Trzeba sobie radzić, co nie?

To było wiele lat temu. W szczerym polu stałem na przystanku i czekałem na  spóźniający się autobus. Chroniłem się pod wiatą przed deszczem i silnymi podmuchami wiatru. Niespodziewanie zatrzymał się przy mnie mały Fiat. Otworzyły się drzwi od strony pasażera.

dreamstime_m_73982371

Halo, był Pan umówiony?

Pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy rodził się w Polsce kapitalizm, zostałem nieoczekiwanie szefem zespołu prawników jednej z ambitniejszych inicjatyw biznesowych w tamtych czasach.

dreamstime_m_186943218

Wydawca

Byłem uczestnikiem Nadzwyczajnego Zjazdu . Jeśli ktoś spyta, czy warto uczestniczyć w takim wydarzeniu, to oczywiście moja oficjalna odpowiedź będzie brzmiała, że leży to w zakresie obowiązków każdego wybranego delegata...

IMG_6232

Narty

Jazda na rowerze, szczególnie wiosną, to wielka, ogromna przyjemność. Próbowałem biegać, ale mnie nie wciągnęło. Nudnawe i męczące dla stawów. Rowerek, którym w ciągu godziny robię mniej lub więcej 20 km, to stale zmieniający się za szybką okularów krajobraz, kolory i wrażenia.

1544271078279-2

Kiedy sukcesja jest sukcesem...

Rozmowa z Wojciechem Krukiem

fireman-gb00bc0dff_1920

Służby mundurowe

Zgodnie z definicją są to zwykle bardzo sformalizowane jednostki, powoływane przez państwo lub jego organy do spełniania jego podstawowych zadań.
dreamstime_m_175282310

OCUPADO

Będziemy lądowali w Alicante w ciagu piętnastu minut. Proszę zająć miejsca i zapiąć pasy. Od tego momentu korzystanie z toalety jest zabronione.

dreamstime_m_146463904-małe

Mainstream 2005-2007

Gdy przez chmury zły deszczyk przeciekł/ i paskudny wiaterek zawiał,/ na pobliskim uniwersytecie/powołano Wydział Bezprawia./ Planowano: Katedrę Chamstwa,/ Samodzielny Zakład Cynizmu, /Kursy Plucia, Teorię Kłamstwa /I Myślenia bez Sylogizmu.

radca prawny

Refleksja pojubileuszowa

Na ekranie monitora kilka elegancko ubranych postaci odpowiada na ważne pytanie. - Co to znaczy być radcą prawnym?

dreamstime_m_183251856-małe

Wstyd to podstawa cnoty

Pouczał mnie kiedyś doświadczony adwokat: najlepszym klientem jest klasa średnia: bogacz najczęściej z zasady nie lubi płacić, a biedaka na wysokie honoraria nie stać.

dreamstime_m_144204372

Uznanie za zmarłego

Zaginiony może być uznany za zmarłego, jeżeli upłynęło lat dziesięć od końca roku kalendarzowego, w którym według istniejących wiadomości jeszcze żył; jednakże gdyby w chwili uznania za zmarłego zaginiony ukończył lat siedemdziesiąt, wystarcza upływ lat pięciu.

Social Media

Przewiń do góry