Powieść w odcinkach

Sprawa Szymona S.

Prawniczy thriller w odcinkach. Ta historia nie wydarzyła się naprawdę. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe.

Książka ukazała się drukiem w lutym 2024 roku.

Prolog

W ciemnym pokoju taniego hotelu na dużym łóżku tuż obok drzwi leżał mężczyzna. Tylko w bieliźnie. Ciężko oddychał. Wokół porozrzucane były części ubrania, buty, butelki, zapleśniałe jedzenie.

Autor:

Tomasz Działyński

dreamstime_m_212858748

Część I

Następnego dnia była bardzo ładna pogoda. Od rana wiosenne słońce dodawało energii. Przyszedłem do biura wcześnie, aby pozałatwiać wszystkie bieżące sprawy przed przyjściem pana Szymona. Zrobiłem też odręczne notatki z dnia wczorajszego...

Autor:

Tomasz Działyński

dreamstime_m_28116343

Część II

Postanowiłem pojechać pod Poznań i obejrzeć z bliska zakłady należące kiedyś do pana Szymona. Wyjeżdżałem z Poznania przy nie najlepszej pogodzie. Zanosiło się na deszcz, a to oznaczało korki, bo poznaniacy używają samochodu zamiast parasola.

Autor:

Tomasz Działyński

dreamstime_m_57780356_2

Część III

Pozew złożyliśmy w czerwcu 2005 roku. Jego przygotowanie łączyło się z próbą uzyskania dla naszego klienta zwolnienia od kosztów. Prawo daje taką możliwość.
Autor:

Tomasz Działyński

hammer-bw

Część IV

Protokolantka, która wywołała sprawę, zostawiła otwarte drzwi i wróciła na salę zajmując swoje miejsce z boku stołu sędziowskiego, po lewej ręce sędziego.

Autor:

Tomasz Działyński

310-850x500

Część V

W polskich sądach treść wydanego przez siebie wyroku sąd odczytuje na sali rozpraw.

Autor:

Tomasz Działyński

blues grey

Część VI

Skontaktowałem się z moim bliskim znajomym ekonomistą, udziałowcem w jednej z największych lokalnych firm audytorskich. Wysłałem mu skan opinii i prośbę, aby przeanalizował ją pod kątem rzetelności.
Autor:

Tomasz Działyński

dreamstime_m_19004409

Część VII

Zastanawiałem się właśnie, co słychać u pana Szymona, kiedy zadzwoniła pani Ewa. - Przyjeżdżamy we dwoje na ogłoszenie wyroku - oświadczyła stanowczo.

Autor:

Tomasz Działyński

dreamstime_m_88350156

Social Media

Przewiń do góry